Bursa Petek Kombi Temizliği

00111

Bursada petek temizleme ve kombi bakım hizmetleri veriyoruz. Otomatik makina ve özel kimyasal kullanarak petek, kombi ve doğalgaz tesisatınızın %100 temizliğini sağlıyoruz.

Neden petek temizliği yaptırmalıyım?
> Yakıt tasarrufu sağlar.
> Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar.
> Kombinizin ve tesisatınızın ömrünü uzatır.
> Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar.

Kombinizi yüksek derecelerde çalıştırmanıza rağmen yüksek doğalgaz faturaları ödüyorsanız, kombi ve peteğiniz için bakım ve temizlik vakti gelmiştir. Günümüzde artık her yerde kalorifer ve kombi kullanımı mevcuttur. Kullanılan bu sistemlerde bazı dikkat edilmesi gereken işlemler bulunmaktadır. Öncelikle ısınma sorunlarıyla karşılaşmamak için petek temizliği ve kombi petek bakımı belirli aralıklarla yapılmalıdır. Petek temizliği ve bakım süresi dolmadan Bursa’da petek temizliği yapan firmamızla iletişime geçip detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

 

Peteklerin Isınmama Sebepleri

Kombiye yakın olan petek ısınıyor ama uzaktaki peteklerin bir kısmı ısınmıyorsa, Reglaj ayarı yapılmalıdır. Bu ayarlama sorununuzu çözecektir. Kombi filtresinin tıkanması sonucu da peteklerde ısınma sorunu yaşanmaktadır. Kalorifer peteklerinden sadece bir tanesi ısınmıyorsa, peteklerde hava olabilir. Bu durumda, peteğin havası alınmalıdır. Havası alındıktan sonra da peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda peteğin temizlenmesi gerekir.

Peteklerin Altı Neden Isınmıyor?

Peteklerin altı neden ısınmaz, Pas ve kireçlenmeden kaynaklı petek kanallarının zamanla tıkanmasına sebep olduğundan, kombiden gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz. Bu süreçte meydana gelen pis katman ısının peteklere iletilmesinde büyük Mâni oluşturmaktadır. Peteklerin ısınmasında Mesele teşkil ettiğinden petek yüzeylerinde ısınma sağlanamaz. Petek üstü ısınırken alt tarafı ısınmaz ılık veya soğuk kalır. Bu durumda kimyasal ilaçla ve cihazla kalorifer tesisatı petek temizliği yaptırmanın zamanın geldiği anlaşılır. Kimyasal ilaç ile petek temizleme yöntemi ile petek ve tesisat içerisinde bulunan çamurlaşmış su dışarı sökülerek atılmaktadır.

petek-temizleme-bursa
Call Now Button
× Canlı Destek